PL / EN

La Roche Posay

 

 

Tak się jakoś złożyło, że dwójka moich maluchów odziedziczyła problemy skóry po mnie. Jest to w dużej mierze związanej z genetyką właśnie.  Ale jest jeszcze jedna rzecz, o której do niedawna nie miałam pojęcia. Słyszeliście kiedyś o mikrobiomie? Ja też nie, aż do momentu kiedy wzięłam udział w Dermaclass z marka La Roche-Posay.

Zarówno Jasiek jak i Heniek mają bardzo suchą skórę. Jednak to nie koniec naszych problemów. Jak wiadomo dziś na kondycję skóry wpływ ma w zasadzie wszytko. Stres, zanieczyszczenie środowiska, to co jemy, jakich kosmetyków używamy, jakość wody, a nawet ogrzewanie w mieszkaniu.

Wiem, że to może brzmi banalnie ale ja dwa razy po około dwa tygodnie leżałam w szpitalu na oddziale dermatologicznym, faszerowana antybiotykami i sterydami. Wolałabym się już tam nie znaleźć, dlatego nauczyłam się temu zapobiegać. Zmieniłam cały styl żywienia, nawyki, a nawet mieszkanie. Higiena pracy i higiena życia jest tutaj bardzo ważna.

Z Jasiem też nauczyłam się szczególnie uważać. Zwłaszcza po basenie. Kiedy to chlor, woda, wycieranie może właśnie negatywnie wpłynąć na równowagę naszego mikrobiomu, a co to takiego, już mówię.

 

 

Każdy centymetr naszego ciała zamieszkują miliardy mikroorganizmów, złożona populacja bakterii, grzybów, która nazywana jest mikrobiomem. Każdy z nas ma indywidualny i niepowtarzalny skład bakteryjny mikrobiomu, dlatego nazywany jest naszym drugim genomem. W zależności od obszaru ciała, skład mikrobiomu także się między sobą różni np. nawet 1 milion mikroorganizmów żyje na 1cm2 policzka, natomiast pępek ma swój własny mikrobiom, zamieszkuje go około 1400 szczepów bakterii. Zadaniem mikrobiomu jest wspieranie skóry w funkcji ochronnej, chroniąc nasz organizm przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych. Przywrócenie pełnego spektrum gatunków bakterii żyjących na skórze może złagodzić objawy wrażliwości. Kluczowe dla zdrowia skóry jest to, aby mikrobiom był w równowadze. 

 

 

Wolę zapobiegać niż leczyć!  

We współpracy z dermatologami La Roche-Posay prowadzi pionierskie badania nad mikrobiomem od 10 lat, które rewolucjonizują podejście do pielęgnacji skóry. Przeprowadzono 19 badań klinicznych z udziałem 1200 pacjentów i opublikowano 13 artykułów na ten temat. La Roche-Posay to marka rekomendowana przez ponad 90 tys. lekarzy dermatologów na całym świecie. Marka łączy wyjątkowe właściwości wody termalnej z niezrównaną wiedzą specjalistów zajmujących się skórą suchą i wrażliwą. 

 

   

 

NOWY LIPIKAR BAUME AP+M WSPIERA ZRÓWNOWAŻONY MIKROBIOM

W wyniku badań nad mikrobiomem La Roche-Posay opracowało recepturę nowego balsamu Lipikar Baume AP+M Pomaga on w przywróceniu i utrzymaniu równowagi mikrobiomu. Jest bardzo odżywczy, szybko się wchłania, nie klei się. To jest ważne zwłaszcza w przypadku dzieci bo one jak zwykle ?już, już?? więc trzeba działać szybko. U nas każdy wieczór przebiega tak samo. Kąpiel potem smarowanie w formie zabawy. Piżamka i do łóżka. Dzięki tej linii kosmetyków nasz sen jest spokojny nie przerywany ?drapaniem? ?swędzeniem? a rano wszyscy są do w dobrym humorze!

 

Użyte produkty:

INSTAGRAM