PL / EN

Weekend za miastem!

 
 

 

Ten rok nas nie rozpieszcza. Wiadomo. Co robić, żeby nie zwariować? Praca zdalna. Zdalne nauczanie i nasze biedne dzieci zamknięte przed “niebieskim ekranem” w czterech ścianach. Moje maluchy są jeszcze za małe, ale nie ukrywam, że jeśli dobrze nie zaplanuję im czasu to prędzej czy później skończy się na oglądaniu bajek w internecie.  Co robić, żeby tego uniknąć?

Natura wzywa!    

 
Wiem, że czasem starsze dzieci trudno jest wygonić na spacer i wymaga to od rodziców nie lada sprytu i wysiłku. Nie ukrywam, mi też się czasem nie chce. Postanowiłam sobie jednak narzucić, żelazną dyscyplinę i czy słońce, czy  deszcz, czy niepogoda, wypędzam siebie i całe towarzystwo na świeże powietrze. Ubranie moich chłopców przed takim wyjściem to  bardzo czasochłonna praca. Szukamy butów, potem ” ta kurtka nie, bo gryzie”. A ta bluzka “nie, bo za ciasno przechodzi przez głowę”. Wyrobiłam się przez te lata! I nie tylko wygląd (co dla stylistki jest, zawsze, ale to zawsze, niezmiernie ważne), lecz również i funkcja, jest tym, co mi teraz przyświeca. 
 
 
 
 
 
 

Dwustronna kurtka i kamuflaż.
 
 

Że dzieci się brudzą, to wiadomo. Nie warto sobie psuć weekendu martwieniem się o takie rzeczy. Rzucanie patykami i skakanie po błotku, to coś absolutnie normalnego dla moich chłopaków. Ja też “wyrosłam już” ze szpilek i białego garnituru. Wskoczyłam w jeansy i ciepłą katanę w kratę. Wiem, że wyglądam jak żeńska wersja drwala, ale ma to dla mnie dużo więcej sensu. Ja jednak jestem tu najmniej istotna. Ważne, żeby dzieciom było wygodnie i ciepło. Nie chcę słyszeć “mama zimno mi” albo “but mi się rozwiązał”. Wybieram więc takie buty, które mogę zawiązać na stałe, a z boku są zasuwane na zamek. Łatwo się wkładają, bądź zapinają na rzep. Heniu wkłada swoje sam i pomaga bratu, dzięki czemu ja też mogę się ubrać. Podwójna kurtka to rewelacja! Nie nudzi się i zawsze znajdziesz tą stronę, na której jest czystsza;). Druga idealna wersja dla małego chłopca to kamuflaż. Popularnie znany jako moro ciapki. Polecam  neonową czapkę dla maleństwa, dzięki któremu jest bardzo dobrze widoczne. 

 

 

 
 
 

Lubię duże fasony i oversize

 
Nie przejmuję się, że ja czy maluch będziemy wyglądali groteskowo. Zawsze w zasadzie biorę ubranka dzieci większe o rozmiar. Dla siebie, jeśli oczywiście nie ma być to ultra dopasowana sukienka, to również. Duże jest cieplejsze i można zawsze schować ręce w przydługich rękawach. Oczywiście troszeczkę żartuję, aczkolwiek każda matka wie, że dzieci w pewnym wieku rosną jak na drożdżach. Dlatego, gdy widzę, że faktyczny rozmiar mojego syna właśnie się wyprzedał, bez wahania kupuję większy. Będzie dobry zapewne na dniach. 
 
 
 
 
 
 
Być Eco:)
 
  Eco friendly cotton. Wybieram dobre składy. Bawełnę Eco Aware znajdziecie między innymi w ubrankach marki Reserved. A i ja upolowałam tam dla siebie kilka ubrań o fenomenalnych składach. Marka zdumiewa mnie stosunkiem jakości do ceny. Swetry, czapki, kurtki są z nami całe sezony i wyglądają bardzo dobrze po wielu praniach. Miałam ostatnio nieciekawe doświadczenia z jakością ubrań z innych sieciówek i jakość z Reserved mogę na ich tle śmiało rekomendować. 
 
 
 
 
 
 
 
Odpoczywaj

Żeby być produktywnym potrzebny jest odpoczynek. Ale nie ten na kanapie. Medytacja, joga, świeże powietrze i krajobraz. Coś, co będzie nas stymulować do działania. Jest naukowo potwierdzone, że dzieci przebywające codziennie odpowiednią ilość na świeżym powietrzu lepiej się uczą, zapamiętują i lepiej się rozwijają. Są bardziej odporne na choroby.  Korzystam więc, ile mogę. Widok kolorowych liści, woda, skrzypiące gałęzie pod nogami czy zbieranie grzybów to może być świetna zabawa.

 

Nie zapominajcie o tym! 

Więcej propozycji na jesienny spacer na stronie reserved.com  

 

 
 
produkcja: Martyna Tkacz 
Seję zrealizowano dzięki uprzejmości @domeknadwisla

Użyte produkty:

 
   

INSTAGRAM

This error message is only visible to WordPress admins